Feng Ren Shui, cesta k životní rovnováze

12.05.2021

Feng Ren Shui se poslední dobou těší značné popularitě po celém světě. Moderní uspěchaná doba plná stresu a neustálých změn nás donutila, abychom se naučili žít více v harmonii sami se sebou, svým okolím a vyladili se na ty správné energie. Principy Feng Ren Shui jsou skvělým pomocníkem na cestě k životní harmonii a to nejen v bydlení. Je to prastaré umění, které využívali lidé již před mnoha tisíci lety a je poplatné v každé době i v každé společnosti, které vám do života přinese rovnováhu, zdraví, štěstí, úspěch a radost. Je to lehkost bytí a umění žít v souladu.

Mnozí Feng Ren Shui vnímají jako velmi složitý systém, pro někoho je to naprosto přirozená součást života. Vybrat si můžete z mnoho škol, metod a systémů, které vás naučí, jak pracovat a vnímat energie kolem sebe a tím si vyladit své okolí, aby jste se v takovém prostředí cítili příjemně a dokázali z něj čerpat zdravou a pozitivní sílu. Ať už věříte na energie kolem nás, či nikoliv, Feng Ren Shui přesto funguje a působí na každého z nás.

Nejrychlejším způsobem, jak zjistit, zda energie kolem vás jsou pro vás pozitivní či negativní, je vnímat, jak se v daném prostoru cítíte. Jaké pocity to ve vás vyvolává. Nejen místo, ale také lidé, s kterými se stýkáte, žijete, pracujete a činnost, kterou provádíte. Jste šťastní, spokojení, v klidu nebo naštvaní, plní stresu a napětí. Patříte-li do té první skupiny, tak je vše v pořádku a nic neměňte, žijte si spokojeně dál. Ale patříte-li do té druhé skupiny, měli byste uvažovat o změně a snažit se najít způsob, jak si život uspořádat jinak, k lepšímu. Dovolte si být šťastní, úspěšní, plní energie a v radosti. Dělejte, co vás baví a naplňuje. A s tím vším vám Feng Ren Shui může pomoci.

Pozvat si do života na pomoc Feng Ren Shui se vyplatí především tehdy, když váš život stagnuje, nadaří se vám, onemocníte nebo jste stále v napětí. Pak je něco opravdu v nepořádku a je potřeba to řešit a vyladit si své prostředí tak, aby vám dodávalo opět silnou energii a podporovalo vás ve vašich činnostech. To samé platí v období změn, kdy se stěhujete, změníte zaměstnání, sestěhujete se s partnerem nebo se rozrostete o další členy rodiny. Vždy je potřeba své prostředí uspořádat novému způsobu života. Někdy opravdu stačí jen pohnout skříní a jinak uspořádat nábytek, vymalovat byt do jiných barev a koupit pár dekorací.

Feng Ren Shui je především o toku energie, kudy a kam proudí, jak se jí u vás líbí, nemá-li zbytečné překážky, blokády a mrtvé zákoutí. Ve vašem těle, vašich myšlenkách, stejně tak v interiéru a blízkém okolí. Energie, aby byla živá, silná a pomáhající, musí plynout lehce, svým přirozeným tempem, v krásném a kvalitním prostředí. Proto ještě než se ponoříte do studia tohoto krásného umění a začnete aplikovat různé metody a systémy, je potřeba udělat si ve svém životě pořádek a zbavit se všeho, co vám nedělá dobře, co vám už nefunguje nebo vás dokonce stahuje dolů. Opravdu se zbavte veškerého nepořádku, vyházejte staré haraburdí, změňte staré nefungující myšlenkové pochody a vzorce chování.

Je-li potřeba změnit zaměstnání nebo lidi ve svém životě, kteří vám berou energii, s kterými si již nerozumíte nebo vás jen stresují, udělejte to. Věřte, že se vám v životě uleví a objeví se nové příležitosti. Mnohdy je to dlouhodobý a bolestný proces, nepospíchejte. Vše chce svůj čas, stejně jako v přírodě, kde se nedá nic uspěchat. Dejte si tolik času, kolik potřebujete. A buďte k sobě upřímní, pravdiví. Nedělejte věci jen proto, že si myslíte, že byste měli, že se to od vás jaksi očekává. Buďte sami sebou. Když budete spokojeni vy, budou šťastní i ostatní kolem vás. A to je začátek vašeho aplikování Feng Ren Shui v praxi. Nalaďte se na svoje energie a své prostředí. Uspořádejte si svůj život tak, jak jste vždy chtěli, po čem jste kdy toužili. A vnímejte změny, které vám do života přijdou. Změna k lepšímu totiž začíná uvnitř vás, ve vašem srdci.