Jaro je konečně tady, ale možná i jarní únava

21.03.2022

Taky už cítíte tu vůni jara, ptáčkové zpívají, hmyz se probouzí, jarní kvítka vykukují ze země, sluníčko o sobě dává vědět stále víc. Nastává období znovuzrození, po dlouhé zimě a temnotě opět cesta ke světlu a novým začátkům, výzvám, projektům. S novým jarem se v nás rodí nová chuť do života, máme spoustu nových plánů a aktivit. Jen pozor, abysme to nepřepálili a neskončili s jarní únavou.

Určitě si každý podle svého naplánujte jarní detox, očistu nejen těla, ale i svého domova. Co se v zimě nashromáždilo a již nefunguje nebo přebývá, odstraňte. Ať do jara vstupujete lehčeji a svěžeji. Nenechávejte si staré a nepotřebné, ale udělejte místo novému, co má přijít. Vyzdobte si svoje domovy jarními barvami a dekoracemi a pozvěte jaro k vám domů. Uvidíte, jak se vám hned zvedne nálada. Tento měsíc je na tuto změnu a přípravu ideální. Nechte čas pracovat za vás a vezměte si na pomoc jeho energie.

V březnu se máme hlavně věnovat našemu domovu, zázemí a vytvořit si krásný prostor, kde se budeme cítit v pohodě. Rituál vítání jara je velmi očistný a důležitý předěl mezi zimou a jarem, mezi tmou a světlem. Nejdříve si připravte zázemí, abyste v dubnu mohli pracovat na svých nových projektech. Miluju, jak se ty energie daných měsíců střídají a jak nám pomáhají s aktivitami, pro které mají obrovskou podporu. Stačí se jen na té vlně svézt a vše jde tak hladce a snáze.

Ale někdy je i důležité si říct, teď nemám patřičnou energii a nelámat vše přes koleno a prostě si odpočinout, nabrat sílu a vrátit se k daným činnostem a povinnostem později. Letos se mnoho lidí potýká s jarní únavou, více než kdy jindy. Covid zamával s naší imunitou, obrannou energií a vitalitou. Proto dopřejte si tolik času, kolik potřebujete. Každý to máme jinak podle prenatální energie, kterou jsme dostali do vínku nebo jsme unavení jen proto, že se stále snažíme jet na 100%. A letošní energie tygra mohou být i lenivější. Představte si takového tygra ve volné přírodě. Více času prolenoší, než že je aktivní. Potřebuje nabrat sílu na skok za kořistí. Tak se nebojte být i vy na chvilku takovým tygrem. Letos si to můžete dovolit :-).