Jít za hlasem své duše

14.07.2021

Všichni to moc dobře známe. Žijeme, milujeme, pracujeme, budujeme, vychováváme děti, scházíme se s přáteli, realizujeme se, cestujeme, vzděláváme se, podnikáme, tvoříme, máme své koníčky... A pak se nějak v tom shonu a plynutí života ztratíme, zabloudíme.

Sice moc dobře už víme, že

 • máme žít svůj potenciál a ten rozvíjet
 • jít si za svým snem
 • žít smysluplný život
 • pomáhat svým talentem ostatním
 • sami si rozhodovat o tom, čemu a komu věnujeme svůj drahocenný čas
 • žít a scházet se pouze s takovými lidmi, se kterými souzníme a je nám s nimi dobře
 • vytvořit si kolem sebe harmonické prostředí, doma i v zaměstnání
 • máme odpočívat, meditovat, najít si čas jen sami pro sebe
 • dodržovat zrdavý životní styl, stravou a pohybem
 • vzdělávat se, vizualizovat si, umět plánovat, být vděčný/á
 • pro úspěch vykročit ze své komfortní zóny ...

Tak proč je mnoho lidí stále nešťastných, smutných, nenaplněných a nemocných. Proč, když se na nás valí ze všech stran poučky, jak ideálně žít krásný a úspěšný život, tomu tak ve skutečnosti není? Proč stále mnoho lidí tápe a nenachází svůj potenciál a nezná svůj cíl.

Protože svoje štěstí a úspěch vnímáme, plánujeme a realizujeme jen přes náš rozum. A ten jak víme, pro naše dobro není tím nejlepším spojencem. Dovolte si už konečně poslechnout hlas svého srdce, projevte svůj cit, napojte se na svoji intuici a spojte se se svjí duší. Tam naleznete tu správnou odpověď.


Někdy může být člověk zaskočen svou reakcí, svými pocity a tím, co se kolem něho děje. Obzvlášť, když to nečekáte a přijde to naprosto spontánně. Ale děkujte za takový dar nebo znamení z nebes, která vám přicházejí. Odpojte někdy svou mysl a jen se ponořte do svých pocitů a do svého světa, po kterém toužíte a dlouhá léta sníte. Nedovolte už nikomu a ničemu, především vašemu strachu, nízkému sebevědomí a pocitům viny, že si jdete za svým snem. Jen vy sami rozhodujete o svém osudu.

Aby člověk našel to, po čem jeho duše touží a co by jí udělalo moc dobře, stačí se jen vrátit do svého dětství nebo mládí. Buď osobně, fyzicky nebo jen tak ve svých myšlenkách a vzpomínkách. Na ta místa, kde jste byli šťastní a spokojení, kde jste se cítili blaženě. Jako děti jsme spontánní a moc nepřemýšlíme, především vnímáme své pocity a ty nás nikdy nezklamou. Buď je nám někde a s někým moc dobře nebo není. Duši ani srdce rozumem neobalamutíme. Každý si jistě pamatuje ty okamžiky radosti a štěstí, když se po letech vrátí do míst, kde trávil své bezstarostné dětství o prázdninách nebo u babičky a dědy. Ta nezapomenutelná vůně, láska a lehkost bytí.

Vraťte se do tohoto období a vzpomeňte si, na co jste si hráli a po jakém životě jste toužili. Dovolte si být opět malými dětmi, objevte v sobě, co ve skutečnosti opravdu milujete, jaké jsou vaše skutečné hodnoty a priority. Po čem vaše duše touží. A pak vyrazte za svým štěstím, s touhou a nadšením, ale především s láskou ke svému životu, k sobě samému. Za mě je to nejlepší a nejkratší cesta, jak žít naplněný a smysluplný život.

Asi se nám nepodaří splnit si úplně všechny svoje sny, ale měli bychom se o to alespoň pokusit. Je mnohem lepší litovat toho, co jsme zkusili, ale nevyšlo podle našich představ než litovat toho, co jsme ani nezkusili.

Poslední dobou je to velký poznatek z mé soukromé praxe. Mnoho lidí by rádo chtělo udělat změnu ve svém životě, poznat svůj potenciál a i třeba vykročit ze své komfortní zóny. Jen ale neví, za čím mají vykročit, co je cílem a smyslem jejich života, jaký je vlastně jejich sen. Pomocí určitých metod Feng Ren Shui hledáme a dostáváme odpovědi. Stále nemůžete najít svůj smysl života a důvod ke změně k lepšímu? Nebojte se na mne obrátit, společně to zvládneme :-).

S láskou  Dáša