17.4. Bylinkování na Meetince

09.04.2021

Pozvánka na první letošní Bylinkování na Meetince.                                 Všichni, kdo milují bylinky, mi jistě dají za pravdu, že se už nemohou dočkat nové bylinářské sezóny.  Ani já se už nemohu dočkat našeho letošního prvního setkání s bylinkami - Bylinkování na Meetince. Spolu se Zuzanou Frantovou, zkušenou bylinářkou jsme velmi natěšeny, které bylinky se nám v přírodě ukáží, abychom s nimi mohly v sobotu pracovat a které vám představíme. Ukážeme si bylinky, které rostou na zahradě, za oknem, tak i divoké bylinky, které naleznete volně v přírodě. Řekneme si, jak je zpracovat, jaké části bylinek se hodí ke kterému způsobu zpracování a k čemu se nejvíce využívají.

Hlavní téma bude úvod do světa bylinkování, jaro a jarní očista. Právě jaro je pro sběr bylin nejdůležitější období, v bylinkách je njevětší síla. Proto je vhodné sestavit si také plán pro letošní bylinkovou sezónu. Příroda totiž nepočká, co nestihnete letos, bude až za rok :-).

Bylinkování na Meetince je koncipováno jako workshop, kdy půjdeme do přírody, bylinky najdeme, ukážeme si je, povíme si o nich spoustu informací a poté si je můžete nasbírat a doma usušit. Ukážeme si praktickou stránku zpracování každé bylinky. Připravíme si výborný odvar nebo smoothie, budeme ochutnávat a poznávat bylinky všemi smysly.

Bylinkování je vhodné pro úplné začátečníky a ty bylinářky a bylináře, kteří nechtějí chodit po bylinkách sami, ale v partě stejně smýšlejících lidí, sdílet, předávat si svoje zkušenosti, kochat se tou nádherou, kterou nám příroda nabízí. Zkrátka prožít hezký den v radosti, udělat něco pro své zdraví a získat nové znalosti nebo přátelství.

Těšíme se na vás, začínáme v 10 hod a končíme v 18 hod.

Dáša a Zuzana

Přihlásit se můžete na 602 556 479 nebo meetinka@gmail.com, cena 900 Kč