Vítání jara

21.03.2021

Také u vás letos probíhalo Vítání jara? Skutečně jste oslavovali a vyrazili i přes nepřízeň počasí do přírody nebo jste jaro přivítali alespoň mentálně v teple domova? Ať tak či onak, jaro je zkrátka tady, i když to na první pohled z okna tak nevypadá. Přesto bychom měli jaro přivítat a oslavovat jeho příchod, je to každoroční znovuzrození a naši pozornost či rituál by si zasloužilo, co říkáte. 

Jarních rituálů, tradic a zvyklostí je celá řada. Každý ať si vybere takový, který mu vyhovuje. Nemusí to být nic komplikovaného ani náročného. My ve Feng Ren Shui vítáme jaro už od února. Jarní detoxikací, změnou jídelníčku a doplněním prvních jarních bylin, očistným rituálem domova, šatníku, ale i mentálním úklidem ve své mysli a duši. Dnes jsme nasbírali kopřivu, bršlici, rozrazil a pampelišku. Mnozí se pampelišky ze svých zahrad zbavují, my si ji na zahradě hýčkáme jako bylinku. Naše játra nám za ni jistě poděkují :-). Z naší červené řepy jsme si k bylinkovému odvaru upekli "zdravé" brownies, mňam. Na jarní procházce jsme letos Moranu nepálili a ani nepouštěli po potoce, abychom se s paní zimou rozloučili, jak je zvykem. Pouze jsme v myšlenkách poděkovali, že jsme zimu přežili a můžeme se opět radovat z nového období. A moc se těšíme, co nám letošní jaro přinese. Natrhali jsme si větvičky kočiček a doma ozdobili jarní koutek.

Doporučujeme i další rituály, které se snažíme dodržovat. Do jarních barev jsme už oblékli i celý náš dům, interiér voní novou zdravou energií. Za okny jsou již nazdobené truhlíky s jarními kytičkami. Zbavili se všeho, co nám již neslouží, nefunguje a co již nepotřebujeme. Prošli jsme zahradu a pozdravili se se stromy, keři a rostlinami, které nám na ní rostou a o které s láskou a radostí pečujeme. Napsali jsme si přání, co bychom rádi ze svého života propustili ( strachy, obavy, nemoci... ) a co naopak bychom byli rádi, aby nám letošní jaro přineslo ( zdraví, lásku, hojnost ... ). Přání jsme spálili a popel poslali po vodě. Tak snad se nám naše přání brzy vyplní :-).

A jak jste letošní Vítání jara oslavili vy? Škoda, že jsme ho nemohli slavit společně, jak jsme si plánovali. Tak snad si pořádně oslavíme alespoň čarodějnice :-))). Těšíme se na vás.