Sklizeno

10.10.2020

Tak jakou jste letos měli sklizeň? Užívali jste si krásu a dary přírody a pilně přes léto pěstovali, opečovávali, sbírali, sušili, zavařovali...? My ano, a to ještě s láskou a radostí. Milujeme léto, jeho vůně, barvy, chutě, ale hlavně bylinky a vše zdravé, po vzoru našich babiček. Vše je tak jednoduché. Ráno vyběhnout na louku nebo do zahrady a nasbírat si úžasné bylinky a ty popíjet celý den. Nejen, že takové pití je zdravé, ale také voňavé a krásné na pohled. 

Léto je již dávno pryč, ale i s podzimem přicházejí krásné chvíle. Vše dozrává, příroda se zklidňuje, hraje nádhernými barvami a nastává opravdová sklizeň. Už teď se těšíme, jak budeme z těch nasušených a naložených bylinek vyrábět opravdové přírodní zdravé zázraky. Teď si pro změnu uvaříme voňavý čaj a přidáme ostřejší tinkturu na podporu imunity. V letošním roce raději dvojitou dávku :-).

Přichází čas zklidnění a stahování dovnitř. Nejen příroda, ale i my lidé bychom se měli podle toho řídit. Ukončit veškeré venkovní práce a začít pracovat na svých domovech a vnitřních prostorech. Vytvořit si podzimní dekorace, hlavně věnec na dveře, vyměnit závěsy, ubrusy a další výzdobu do teplejších barev. Zapalovat svíčky a využívat aromaterapii. Stačí tak málo, aby se člověk cítil stále dobře, v pohodě a harmonii. Ale především se naučili žít v souznění s přírodou a jejími rytmy. Každé roční období je krásné a měli bychom z něho čerpat ty správné energie, abychom své tělo posílili.

V souvislosti se sklizní se také můžeme ptát, jak se vám daří, kam jste se za celý rok dostali, zda jste si splnili své cíle a přání. Podzim je také o jakési inventuře, čeho jsme dosáhli, o vytřídění potřebného a uchování si do budoucna. A většinou sklízíme jen to, co jsme zaseli. A to nejen v tzv. hmotném světě, ale také ve světě emočním, vztahovém, duchovním. Každá sklizeň se má také řádně oslavit a poděkovat tím přírodě, jaké dary nám předala. Poděkovat můžeme ale i partnerovi, rodině, přátelům, za jejich lásku, péči, podporu, zkrátka za to, že tu pro nás kdykoliv jsou.