Blíží se kouzelný čas adventu

25.11.2020

Také se už nemůžete dočkat letošních vánoc? Zřejmě budou trošku jiné, než jak jsme byli doposud zvyklí. Ale přesto věříme, že budou kouzelné, plné vůní, očekávání, šťastných setkání a radostných chvil. Čeká nás celý měsíc, kdy se můžeme konečně zastavit, zklidnit svou mysl a být více sami se sebou a s těmi, které máme rádi. A společně tvořit. Každá rodina má jistě v zásobě mnoho rituálů, které rok co rok dodržují a tím stmelují své rodiny. Nenechte si ty letošní vánoce ničím a nikým zkazit, ale naopak užijte si je plnými doušky, v klidu, v pohodě a dle vlastního rytmu a toho, co je pro vás skutečně důležité.

Pokračuje čas zklidnění a usebrání. Vnímejte svůj dech a své tělo, více odpočívejte, choďte čerpat energii do přírody, která je v tomto období až magická. Odměnou po procházce vám může být hrnek výborného čase s vůní skořice a hřebíčku, horká koupel, praskání ohně v krbu či teplo měkoučké deky a četba knihy, kterou dlouho odkládáte. Nezapomeňte na poslech oblíbené hudby, která dodá ještě větší kouzlo tomuto období.

Vytvořte si plán, co postupně hodláte před vánoci ještě udělat, ale bez zbytečného stresu. Většinu dárků máte již určitě vyřešenou, protože je přeci nenecháváte na poslední chvíli. Velký podzimní úklid, kdy jste vyhodili vše nepotřebné a vytřídili všechny skříně, šuplíky a ostatní úložné prostory, máte již také hotový. Takže zbývají opravdu jen ty krásné, tvořivé a voňavé práce, které si ze srdce užijeme. Začneme výzdobou bytu či domu. Vytvoříme adventní věnec a pověsíme vánoční věnec na vchodové dveře. Celý byt provoníme a zateplýme převážně červenými dekoracemi. Nastává doba pečení, ideálně sezveme další pomocníky a opravdu nemusíme péct 30 druhů cukroví, stačí jen ty, které nám opravdu chutnají nebo jsou rodinnou tradicí po celé generace.

A pak už stačí nasát atmosféru i mimo domov, vyrazit s přáteli na vánoční trhy, zastavit se na svařené víno, zajít na adventní koncert do kostela, zazpívat si koledy a dokoupit nějaké dárky pro radost. Řekněte si, že ty letošní vánoce prostě budou jiné. Více o klidu, radosti a pohodě. I když současná doba není pro mnohé jednoduchá, snažte se dělat si malé radosti každý den. Dopřejte si činnosti, které vám dělají radost, zpívejte, malujte, tvořte, tančete, zacvičte si, choďte do přírody, ale také odpočívejte. Pomozte těm, kteří to momentálně potřebují nejvíce, pomáhejte si navzájem, spojte své síly.

Přejeme vám ten nejkrásnější čas adventu a vánoc, jaký si jen dokážete představit. Protože co si dokážete představit, čemu věříte, co si dovolíte, to se opravdu stane. A nejen o vánocích. Staňte se opět tím malým klukem nebo malou holčičkou, zasněte se a věřte v kouzelnou moc vánoc. Ostatně Ježíšek určitě zná i ta vaše nejtajnější přání :-).