Měsíc květen - lásky čas

04.05.2021

Měsíc květen - lásky čas. Jeden z nejkrásnějších a na smysly nejbohatší měsíc, kdy vše kolem začíná kvést, pučet, vonět, bzučet. Vše v přírodě se probouzí do krásy a dává o sobě vědět. Je to již ohnivý měsíc, plný lásky, randění, vášně, smyslnosti a nadšení. Jděte do všeho aktivně, co nejvíce času věnujte svému partnerovi a dopřávejte si svoje malé každodenní radosti.

Měsíc ve znamení Hada je ale také o moudrosti a kvalitě. Velmi vhodné období pro hluboké rozmýšlení a vytváření strategických plánů, jak dosáhnout svého cíle. Díky jeho vysoké inteligenci a rozvaze, které pracují na reálných základech a s fakty, Had dokáže vymyslet takový plán, který většinou zaručuje úspěch. Vždyť mnoho lidí, kteří mají ve svém znamení Hada, bývají velmi vyhledávanými poradci. Potřebujete-li vymyslet něco složitějšího, energie v květnu vám s tím krásně pomohou. Kromě geniality, moudrosti a jakési mystické přitažlivosti je energie Hada zaměřena na kvalitu, vyšší úroveň a náročnost. Nejen k sobě, ale také na své okolí. Vše, co Had dělá, musí být kvalitní a to jak uvnitř, tak navenek. Budete-li tento měsíc někoho obdarovávat, tak dárek musí být hodnotný co do nápadu, ale také nádherně zabalený. Stejně tak jakékoliv zpracování různých materiálů, podkladů a vaší práce, musí být perfektní. Opravdu si tento měsíc dávejte pozor na kvalitně odvedenou práci.

Aby Had byl v pohodě a zbytečně nezatěžoval svoji slabší psychickou odolnost, musí vědět a znát všechny možnosti, jak co vyřešit. Rozhodně nemá rád, když něčemu nerozumí, nezná odpovědi a hlavně nemá rád překvapení, i když on sám je zahalen rouškou tajemství. Nikdy nepoznáte, co se uvnitř Hada odehrává za muka, přestože navenek působí veselým dojmem. Umí velice dobře skrývat své pocity, proto si tento měsíc dávejte na lidi kolem sebe pozor. Zvláště na ty, které neznáte, jelikož Had bývá dost často velmi nemilosrdný a nezná soucit. Dokáže dost dlouho čekat na svoji kořist a pak ji tak dokonale omotá, až ji celou paralyzuje a zadusí.

Jelikož má Had oproti svému tělu velkou hlavu, jede jeho mysl neustále na plné obrátky. Dopřejte si proto tento měsíc vědomý relax, kdy úplně vypnete. Vyrazte do přírody, meditujte. Můžete zkusit i náročnější fyzickou práci, i když tomu se Hadi dost často brání, prý nemají ručičky :-). Ale mají neuvěřitelný talent zorganizovat a zaměstnat nějakou prací všechny kolem. Umění delegovat se jim rozhodně nedá upřít, to zvládají dokonale.

Had je silný introvert a individualista. Má rád pomalé tempo, svůj čas i prostor a miluje studium, filozofii, bádání do hloubky. Hada proto dost často uvidíte s knihou, kdy studuje a studuje a studuje. Rád pracuje sám, v pozadí, jelikož se musí ponořit do svých myšlenek a nalézt do nejlepší řešení. Teprve až když je dílo dokonalé, může spatřit světlo světa. Pak se ale rád ukáže a užívá si svoji slávu a světlo ramp. Proto je tento měsíc velmi vhodný pro uzavření se mimo dosah civilizace a vymyslet svůj plán k dosažení cíle.

Kromě lásky a vášně se tento měsíc věnujte jen kvalitním a moudrým záležitostem. Had nesnáší hloupost a lajdáctví, proto se snažte vnést do svého života a domova kvalitu, krásu a dokonalost. Jen tak tento měsíc zvládnete bez zbytečných psychických propadů, ale naopak v radosti a lásce. Přejeme vám krásný, romantický měsíc plný nádherných zážitků a úspěchů nejen v pracovním, ale také osobním životě. Hlavně nezapomeňte na čas strávený venku, v přírodě, parku, na své zahradě, kdy všechno kolem kvete a voní, kochejte se tou nádherou. Taková procházka dokáže povznést na těle i na duši. A že to letos všichni moc potřebujeme.